Stop garownie

Garownie K-Stop

Stop garownia pracuje w systemie: formowanie ciasta – mrożenie / chłodzenie – garowanie – wypiek. W tym systemie pracy nie jest wymagana przerwa w procesie formowania ciasta, ponieważ zamrożone ciasto jest przygotowane by w każdej chwili wznowić proces garowania, jeżeli takie jest zapotrzebowanie produkcji. Nowoczesne sterowanie za pomocą ekranu LCD zapewnia szybki dostęp do funkcji chłodzenia/mrożenia jak również łagodne garowanie pół-produktów, zmniejszając potrzebę personelu do minimum.

 

 

Jakie są korzyści z zainstalowania nowego wyposażenia chłodniczo – mroźniczego?

Oszczędność materiału przy obniżeniu kosztów produkcji

Straty będące konsekwencją częstej zmiany produkcji liniowej są wyeliminowane a nadwyżka materiału znacznie zmniejszona.

Zwiększenie produktywności pracy

Każdy osobny produkt jest formowany i dekorowany dzień, dwa lub trzy do przodu a w związku z tym częste zmiany z jednego produktu na inny, na linii formującej są wyeliminowane.

Obniżenie pensji

Wydajność roboczogodziny jednego człowieka wzrasta w wyniku  zminimalizowania czasu potrzebnego na zmianę asortymentu na linii produkcyjnej w porównaniu do normalnej produkcji

Stała jakość produktów

Większa możliwość realizacji niespodziewanych zamówień. Utrzymywanie w chłodniach lub mroźniach odpowiedniej ilości gotowego produktu zapewnia szybką reakcje na nagle potrzeby rynku.

 

Opcje programowania Stop-garowni

Stop-garownie firmy Kornfeil mogą być używane jako zwykłe garownie w systemie formowanie – garowanie – wypiek, z temperaturą ustawioną w przedziale 23°C do 42°C i wilgotnością 80-95%. Po zakończeniu dziennej produkcji można ją przełączyć na opcje chłodzenia lub mrożenia.

Wymiary

Rozmiar garowni zależy od wielkości produkcji. Firma Kornfeil produkuje garownie na 2-12 wózków oraz garownie ni standardowe jak np: garownie przelotowe. W przypadku garowni przelotowych, na ścianie garowni znajduje się panel z zegarem i sygnalizacją świetlną które informują o zakończeniu garowania każdego wózka.

 

Funkcje Stop-garowni:

  • Funkcja formowanie – garowanie - umożliwia proces wypieku jak przy normalnych garowniach z temperaturą ustawioną w przedziale 23°C do 42°C i wilgotnością 80-95%
  • Funkcja chłodzenie – (+4°C) używana do zatrzymania procesu garowania do 24 godzin.
  • Funkcja mrożenie – (-12°C) używana do przetrzymywania pół-produktu przez weekend lub nawet do 14 dni. Maksymalny czas przechowywania jest zależny od poszczególnego rodzaju produktu.
  • Kontrola równomiernego procesu rozmrażania i kontynuacji garowania