Firma „ZAP” powstała w 1990 roku. W 1998 roku firma „ZAP” stała się firmą rodzinną, prowadzona przez ojca Zenona i syna Piotra Otko. Początkowa działalność spółki polegała na sprzedaży używanych maszyn i urządzeń piekarniczych, po ich wcześniej przeprowadzonym generalnym remoncie.

W miarę upływu czasu oraz nabierania coraz większego doświadczenia w zakresie sprzedaży urządzeń, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom polskich piekarzy właściciele nawiązali współpracę z czeskim producentem urządzeń piekarniczych – firmą KORNFEIL, której jesteśmy jedynym autoryzowanym przedstawicielem na Polskę. Współpraca ta zaowocowała znacznym rozszerzeniem naszej ofert handlowej o nowoczesny i niezawodny sprzęt piekarniczy.

W chwili obecnej proponujemy naszym Klientom najnowocześniejsze rozwiązania ułatwiające i udoskonalające procesy produkcji pieczywa. Zdobyte przez lata doświadczenie i umiejętności zapewniają Państwu niezawodne działanie naszych urządzeń. Ponadto oferujemy całodobowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny działający na terenie całego kraju.